+90 352 224 81 13
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışmaları Yeni Projelerle Hız Kesmeden Devam Ediyor

Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışmaları Yeni Projelerle Hız Kesmeden Devam Ediyor

 Fotoğraf

Üniversite – Sanayi işbirliği kavramı uzun yıllardır ülke gündeminde yer almasına rağmen henüz istenilen noktaya varamamış önemli bir kavramdır. Bu işbirliğini kurmak için kurulan Teknoloji Transfer Ofisleri de (TTO), üniversitelerde var olan nitelikli bilgiyi endüstrinin hizmetine sunmak ve ortak projeler geliştirmek üzere görev yapan iletişim köprüleri ve arayüzleridir.

Erciyes Teknopark bünyesinde 2010 yılında kurulan Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi’nin  Üniversite-Sanayi İşbirliği çalışmaları hakkında bilgilendirme yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Murat Doğan şunları söyledi: “Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) olarak kurulduğumuz günden bu yana üniversitelerde üretilen bilginin yüksek katma değerli endüstriyel ürünlere dönüşüm sürecindeki bütün aşamalarda, akademisyenler ile sanayi arasında sürdürülebilir işbirliklerini sağlamaktayız. ETTO bünyesinde kurulu 5 farklı birim ve 20 uzmanımız ile ülkemizin etkili ve başarılı Ar-Ge ekosistemine destek olmayı hedeflemekteyiz. Bir fikrin doğuşundan itibaren, o fikrin ticarileşmesi noktasına kadar ihtiyaç duyulan bütün süreçlerde; Patent, Proje Destek, Üniversite Sanayi İşbirliği, Girişimcilik Destekleri ve Eğitim birimlerimiz ile ekosistemin bütün paydaşlarına destek olmaktayız.

100 Üniversite-Sanayi İşbirliği Projesi Gerçekleştirildi ve Devam Ediyor

Erciyes TTO, 2014 yılından bugüne kadar yaklaşık 100 tane Sanayici – Üniversite – Akademisyen projesini hayata geçirmiş ve başarı ile yürütmüştür.  Bu projelerde 110 akademisyen görev alarak 20 milyon TL’lik   Ar-Ge proje bütçesine ulaşılmıştır.

Bölgemizde kurulan Ar-Ge merkezlerinin üniversiteler ile sürdürülebilir işbirliği geliştirmeleri ve nitelikli Ar-Ge projeleri geliştirmeleri amacı ile Ar-Ge Merkezleri’ne özel hizmet paketleri Erciyes TTO tarafından geliştirilmiş ve şu anda hâlihazırda 2 Ar-Ge merkezinde başarı ile uygulanmaktadır.

Kayseri sanayisinin cari açığı kapatmada fayda sağlayacak yüksek katma değere sahip, uluslararası pazarlarda rekabetçi ürünler üretebilmesi için üniversitelerde üretilen bilgiden istifade etmesi gerektiği inancındayız. Bu birlikteliğin uzun süreli ve kurumsal olarak gerçekleştirilmesinde Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu kapsamda sanayicilerimizin problemlerinin nitelikli çözümü için ihtiyaç duyduğu akademik tüm çözümler tek noktadan kurumsal bir plan ile sunulmaktadır.


14:43, 06.02.2018

Haber Fotoğrafları

ETTO tescilli bir Erciyes Teknopark A.Ş. markasıdır.