+90 352 224 81 13
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ERCİYES TEKNOPARK’TA, LAB ERCİYES MÜHENDİS ÇIRAK AKADEMİSİ BAŞLIYOR

ERCİYES TEKNOPARK’TA, LAB ERCİYES MÜHENDİS ÇIRAK AKADEMİSİ BAŞLIYOR

 Fotoğraf

Erciyes Teknopark, firmalarının ihtiyaç duyduğu alanlarda nitelikli personel talebinin karşılanması amacıyla Mühendis Çırak Akademisi programını başlatıyor.

Ülkemizde ara eleman ihtiyacının ve nitelikli iş gücünün öneminin her geçen gün hızla arttığı noktada iş yeri temelli çıraklık eğitiminin önemi ortaya çıkmaktadır. Bu doğrultuda başlatılan LAB Erciyes Mühendis Çırak Akademisi programı ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz şunları söyledi:”30-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında Malta’da düzenlenen “Avrupa Çıraklık Birliği Yüksek Düzeyli Toplantısı”nda Erciyes Teknopark A.Ş. Avrupa Çıraklık Birliği’ne üye olan ilk Türk şirketi olmuştu.Birçok Avrupa ülkesinde, çıraklık konusu ülkemizden farklı olarak lise dengi yaş gruplarından itibaren başlayarak, ileri yaşlarda da şirket içerisindeki eğitime dayanan modellerle uygulanmaktadır.

İş Yeri Temelli Eğitim Projeleri Üzerinde Çalışmalarımızı Hayata Geçirmeye Başladık

Erciyes Teknopark olarak Avrupa Çıraklık Birliği’ne üyeliğimizle birlikte bölgedeki nitelikli personel yetiştirilmesi noktasında uygulamalı yeni iş yeri temelli eğitim projeleri üzerinde çalışmalarımızı hayata geçirmeye başladık. Bu kapsam doğrultusunda başlatacağımız LAB Erciyes Mühendis Çırak Akademisi ile amacımız Erciyes Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ndeki yazılım firmalarının büyüme hızı açısından yeni mezunlara harcanan yatırım bedelinin düşürülmesini sağlayabilmektir. Akademi programının ilk aşamasında Erciyes Teknopark firmalarının ihtiyaç duyduğu MVC, ASP.NET ve C# alanındaki nitelikli personel ihtiyacının karşılanması hedeflenmektedir.

6 hafta boyunca sürecek olan program kapsamında teknopark firmalarının ortak ihtiyacı olan C# programlama dili alanında orta seviyeden ileri seviyeye kadar eğitim almış, uygulama tecrübesi kazanmış, doğrudan firmanın ihtiyaçlarını karşılayabilecek teknik elemanlar yetiştirilecektir. Teknik eğitimlerin yanı sıra genel iş kültürü ve iş ahlakı alanında da eğitim verilecektir. Bu eğitimlerin dışında her bir adaya proje ödevleri verilecektir. Proje ödevleri işverenler tarafından takip edilerek adayların durumu aynı zamanda potansiyel işvereni tarafından ölçülebilecektir. 

Erciyes Teknopark olarak bölgedeki nitelikli personel yetiştirilmesi konusunda uygulamalı eğitim programları üzerinde çalışmalarımıza yeni projelerle devam edeceğimizi belirtmek isterim.”


09:32, 24.01.2018

Haber Fotoğrafları

ETTO tescilli bir Erciyes Teknopark A.Ş. markasıdır.