+90 352 224 81 13
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ARDEB Fonları 2016 İstatistik Verilerinde ERÜ En Çok Destek Alan 7.Üniversite Oldu

ARDEB Fonları 2016 İstatistik Verilerinde ERÜ En Çok Destek Alan 7.Üniversite Oldu

 Fotoğraf


TÜBİTAK ARDEB (Araştırma Destek Programları Başkanlığı) fonlarının, açıklanan 2016 yılı istatistik verilerinde Erciyes Üniversitesi, tüm Türkiye’deki üniversiteler arasında 7. sırada yer aldı.
Erciyes Üniversitesi’nin göstermiş olduğu başarıyla ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Murat Doğan şunları söyledi: “ARDEB fonları, üniversitelerden, kamu kuruluşlarından ve özel sektörden önerilen araştırma projelerine destek vermektedir. Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi olarak düzenli periyodlarla organize ettiğimiz ARDEB eğitimleri ile akademisyenlerimizin proje yazma çalışmalarını desteklemek ve teşvik etmek adına çalışmalar yapmaktayız.

“Projesiz Akademisyen Kalmasın” hedefi doğrultusunda Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi olarak akademisyenlerimizin projelerini uygun fona yönlendirme, yazım sonrası inceleme ve birebir rehberlik hizmeti de son iki yıldır aktif şekilde devam etmektedir.

Fon kapsamında destek alan ilk 10 üniversite sıralaması şu şekildedir;
1-  Orta Doğu Teknik Üniversitesi
2-  İstanbul Teknik Üniversitesi
3-  Ege  Üniversitesi
4-  Hacettepe Üniveristesi
5-  Dokuz Eylül Üniversitesi
6-  Gazi Üniversitesi
7-  Erciyes Üniversitesi
8-  İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
9-  İstanbul Üniversitesi
10- İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğiyle yaptığımız bu çalışmalar neticesinde Türkiye çapında TÜBİTAK ARDEB fonlarından, açıklanan 2016 yılı istatistik verilerine göre üniversitemiz en çok destek alan üniversiteler arasında 7. sırada yer aldı. Aynı istatistiki verilere göre tüm Türkiye’deki üniversiteler içerisinde en çok başvuru yapan 5.üniversite, en çok bütçe alan 15.üniversite olabilmeyi başardı.

2017 yılında TÜBİTAK ARDEB proje desteği alma sürecinde Erciyes Üniversitesi ve Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi olarak daha önemli başarılar gerçekleştirebilmeyi şimdiden hedefimiz olarak belirlediğimizi de paylaşmak isterim.”


13:04, 21.07.2017

ETTO tescilli bir Erciyes Teknopark A.Ş. markasıdır.